13 Ağustos 2016 Cumartesi

AŞK EVRENİNİN SIRLARINA YOLCULUK

AŞK EVRENİ: Aşk'ın var olduğu yerdir, Her yerdir...

YERÇEKİMİ: Aşk'a tutulmuş aklı havada, ayakları yere sağlam basamayan bünyelerin aklını ve bedenini yeryüzünde tutmaya yarayan kuvvettir. Yerçekimi olmasaydı uçsuz bucaksız Aşk Evreninde sürüklenir durur yok olurduk. Aşk hayatına dair herşey bilinmeze doğru  gider, kaybolurdu. Ünlü Aşk Fizikçisi Isaac Newton'un elma sevdası yüzünden sürekli elma ağaçlarının altında oturmasının sonucunda bir elmanın kafasına düşmesiyle yerçekimi'ni bulduğuna dair rivayetler bir çok aşk adamı tarafından "Ne alaka yahu!" tepkisiyle karşılanır.

KARA DELİK: Çekim alanı her türlü neşenin ve mutluluğun kendisinden kaçmasına izin vermeyecek kadar geniş ve güçlü olan insanlara verilen isimdir. Varsayıma göre etrafına ışık saçan parlak bir aşıkken yediği kelek yüzünden kendi içine kapanmasıyla karanlığa gömülmüştür. Ya da Aşk Evreninin varoluşundan beri mevcudiyeti bulunan ama Aşk'a inancı bulunmayan kötü bir karakterdir. Etrafımızda keşfedilmiş ya da keşfedilmemiş zilyon tane delik mevcuttur. Aşk Evreninde kendisine yaklaşan her şeyi yutmaya çalışır. Çekim alanına girdiğinizde kaçmanız imkansızdır. Bir teoriye göre; Aşk Evreninin sonunu kara delikler getirecektir. Aşk Evrenindeki Aşk'a dair bütün güzel duyguları yutarak evrenin içine çökmesine sebep olacaktır.

IŞIK: Gönül gözü tarafından algılanabilen ve görülebilen his-manyetik bir dalgadır. Işık; kaynağından, gönülden çıktıktan sonra diğer gönüle ulaşır ve aşıkların birbirini görmesini sağlar. Olumlu durumlarda alıcı ışığı yeşil görür. Olumsuz durumlarda ise kırmızı görür.

MADDE: Her duyu organımızla algılayabildiğimiz, hissedebildiğimiz canlı veya cansız tüm varlıklara verilen isimdir. Aşk'ın içinde olan, içinde Aşk'ı barındıran, dokununca Aşk'ı hissettiren, Aşk'ı anımsatan her şeydir. Aşk'ınızın meyvesi (çocuğunuz da olabilir, sevdiğiniz bir meyve çeşidi de) hediyeler, mektuplar, sevdiğiniz koltuğunuz, koklayınca huzur veren çiçekler, her şey bir maddedir.

ZAMAN: İçinde yaşadığımız AŞK-ZAMAN'ın soyut olan boyutu olarak kabul edilir. Aşk Fiziği zaman'ın gerçekten var olup olmadığını bile sorgulamaktadır. 'Zaman bir yönde mi akar?' 'Nereden nereye doğru gider?' cevaplaması şu an için mümkün olmayan sorulardır. Bazı teorilere göre Aşk'ın zamanı yoktur, Aşk'ta zaman akmaz, hiç var olmamıştır. Bazı teorilere göre ise zaman Aşk ile var olur. Aşk'la zaman bir anlam kazanır, Zaman Aşk'la Aşk'a doğru geçer.

                                                                                                                                                      aygün kabuk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder